Református lett a libanoni és szíriai protestánsok elnöke

2019. március 07., címkék: joseph kassab, közel-keleti reformátusok

Egyházunk két bejrúti székhelyű testvéregyházának vezetőjét választotta meg elnökéül és főtitkárául a Libanoni és Szíriai Protestáns Egyházak Legfelsőbb Tanács. Joseph Kassab, a Szíriai és Libanoni Nemzeti Református Zsinat (NESSL) főtitkára egyhangú szavazást követően lett a 17 protestáns felekezetet tömörítő szervezet ötödik elnöke, míg a főtitkári tisztségre Megerdich Karageoziant, a Közel-keleti Örmény Református Egyházak Uniójának (UAECNE) elnökét választotta meg 49 tagot számláló közgyűlés.

„Nem csupán a túlélés a célunk”

2018. április 20., címkék: GAW, közel-keleti reformátusok, joseph kassab, gaw, interjú

„Mi, közel-keleti keresztyének modern államokban szeretnénk élni, amelyek elismerik és megvédik a kisebbségek jogait” – Joseph Kassab református lelkésszel, a Szíriai és Libanoni Református Nemzeti Zsinat főtitkárával a GAW segélyszervezet munkatársa készített interjút az április 18. és 20. között megrendezett nemzetközi partnertalálkozón.